KVIEČIAME! 

Ieškome specialisto (-ės), norinčio (-os) tapti draugiškos, palaikančios bei profesionalios Vilniaus psichoterapijos studijos komandos dalimi! Daugiau informacijos čia.

INTERSUBJEKTYVIOJI PSICHOANALIZĖ. KAS TAI?

„...Esminis žmogaus gyvenimo motyvas – saugumo ir gyvenimo prasmės poreikis – realizuojamas tik per ryšį su Kitu, o naujoji psichoanalizė kaip tik ir siūlo efektyvius ir produktyvius būdus šiam ryšiui pasiekti.“

      Doc. E. Laurinaitis, pratarmė R. Milašiūno knygai „Psichoanalizė: intersubjektyvusis požiūris“. 

 
IMG-5025.jpeg

Intersubjektyviosios psichoanalizės grupės įkūrimas

Vilniaus psichoterapijos studija psichoterapijos rinkoje pasirodė gana sudėtingu laikotarpiu. Nežiūrint to, kad psichologinės pagalbos poreikis Lietuvoje tapo kasdienio gyvenimo dalimi, paslaugų rinka plečiasi dar greičiau. Atsiranda įvairūs centrai, privatūs kabinetai, universitetus baigia vis naujos psichologų ir terapeutų kartos.

 
© Čepuliofotoklajonės

© Čepuliofotoklajonės

Žvilgsnis iš istorinės perspektyvos

Turėtume šiek tiek paaiškinti paties termino vartojimą, mat psichoanalizės pasaulyje intersubjektyvioji kryptis ilgą laiką išliko H. Kohuto savasties psichologijos dalimi. Jos atstovai R. Stolorow’as ir G. Atwood‘as buvo pirmieji, ėmę naudoti intersubjektyvumo terminą ir apibrėžę jo taikinius.

 
© Čepuliofotoklajonės

© Čepuliofotoklajonės

Intersubjektyvioji vs klasikinė psichoanalizė

Kiek anksčiau minėjome, kad intersubjektyvusis požiūris remiasi prisirišimo, mentalizacijos bei santykio psichoanalizės teorijų ir praktikos aspektais. Kyla klausimas, kiek bendro ši šiuolaikinė psichoanalizės kryptis turi su klasikine psichoanalize? Panašumus ir skirtumus apžvelgėme žemiau.